Trasa turystyczna wiedzie przez 20 komór i grot nazwanych na cześć wybitnych postaci historycznych. Mieści się tu Grota Józefa Piłsudskiego, przy której stoi pomnik Marszałka. Komora Erazma Barącza pochodzi od nazwiska dyrektora kopalni soli (1917-1918). To właśnie w tej komorze można zobaczyć podziemne jezioro solankowe, które znajduje się na głębokości 101 m. Jest też komora Kazimierza Wielkiego i mnóstwo innych z ciekawymi ekspozycjami.
Niewątpliwie najciekawszą atrakcją Kopalni Soli w Wieliczce jest Kaplica Św. Kingi. W czasie zwiedzania podziemi trasą turystyczną przewodnik opowiada o historii założenia tego miejsca. Przytacza legendę o pierścionku zaręczynowym Kingi. Komora powstała w roku 1896 r, w miejscu wyeksploatowanej olbrzymiej bryły soli zielonej. Kaplica Św. Kingi mierzy 12 metrów wysokości, 18 m szerokości i 54 m długości. Posadzkę wyrzeźbiono w jednolitej solnej bryle a sufit zdobią kryształowe żyrandole, misternie wykonane z soli.
Niespotykana sceneria pod powierzchnią ziemi skłania ludzi do organizowania uroczystych przyjęć. Dlatego Kopalnia Soli w Wieliczce udostępnia na ten cel kilka sal i komór. Komora Warszawa leży na głębokości 125 metrów i ma 680 m2 i może pomieścić 700 osób. Komora Jana Haluszki I jest położona 135 m pod ziemią . Ta sala jest znacznie mniejsza (240 m2) doskonale nadaje się na zorganizowanie szkoleń spotkań firmowych dla grup do 200 osób. W ofercie jest wiele innych komór. Kaplica Św. Kingi jest chętnie wybierana przez Młode Pary jako bajkowe miejsce na ślub do 400 osób.
dla waszej wygody, wystarczy kliknąć w mapkę, wpisać miejsce aktualnej lokalizacji, wyznaczyć trasę i cieszyć się podróżą
„Wszelkie prawa zastrzeżone. Nieautoryzowane rozpowszechnianie całości lub fragmentu niniejszej publikacji w jakiejkolwiek postaci jest zabronione"