Przy tablicy nr 8 ujrzeliśmy nieleśny krajobraz Gór Stołowych. Dech zapierł pejzaż stworzony przez łąki i pastwiska. Punkt informacyjny nr 7 dostarczył wiedzy na temat młodej świerczyny tworzącej gęste podrosty w luce powstałej po przewróconych dorosłych drzewach. Niestety świerki są mniej wymagającym gatunkiem, dlatego wyparły jodły z terenu Parku Narodowego Gór Stołowych. Podjęto szereg działań mających na celu zwiększenie udziału lasów jodłowych o czym poinformowała nas tablica nr 6 na ścieżce edukacyjnej.
Niesamowitych wrażeń dostarczyła nam przeprawa w dół przez świerkowy las drewnianymi schodami. Leśny krajobraz został wzbogacony o konstrukcję zbudowaną przez człowieka. Długa kładka idealnie wkomponowała się w naturalny klimat. Szliśmy w absolutnej ciszy, wsłuchani w szum strumyka i śpiew ptaków. To wspaniała atrakcja Gór Stołowych na ścieżce edukacyjnej z Polany YMCA do Labiryntu Błędnych Skał.
Na trasie od tablicy nr 4 i 3 mieliśmy do pokonania kamienne schody, które nie przypominały drewnianej kładki. Nie było balustrad, dlatego naszym wsparciem stały się kijki trekkingowe. Schody z kamienia były śliskie z powodu kapryśnej pogody. Udało nam się przejść bez żadnego uszczerbku na zdrowiu ale piesza wędrówka przez las, stromo w dół, wymagała od nas ogromnej uwagi i skupienia.
dla waszej wygody, wystarczy kliknąć w mapkę, wpisać miejsce aktualnej lokalizacji, wyznaczyć trasę i cieszyć się podróżą
„Wszelkie prawa zastrzeżone. Nieautoryzowane rozpowszechnianie całości lub fragmentu niniejszej publikacji w jakiejkolwiek postaci jest zabronione"