Niewątpliwie zaskoczyło nas zwiedzanie zamku z audioprzewodnikiem. Przy wejściu rozdawane były zestawy. Wszędzie wisiały słuchawki. Wystarczył moment, by zapoznać się z zasadami działania audioguide. Rozmieszczone w środku Zamku Książ czujniki uruchamiały zestaw, który natychmiast dopasowywał się do danej lokalizacji i mówił dokładnie o zwiedzanej komnacie. Nowoczesna forma zwiedzania zamku działała automatycznie, była dostrojona do każdego indywidualnie. Nic nie umknęło naszej uwadze.
Udostępnione pomieszczenia z ciekawymi wystawami eksponatów z dawnych epok zwiedziliśmy w niecałe 2 godziny. Na dłużej zatrzymały nas sypialnie, sale baletowe, sale jadalne i komnaty księżnej Daisy, która uchodziła za jedną z najpiękniejszych kobiet i była ostatnią właścicielką Zamku Książ. Od 14 lutego 2017 można spojrzeć na “Książ od Kuchni” za sprawą starych fotografii, które zrządzeniem losu ocalały w zbiorach wnuczki Luisa Hardouina - Jean Wessel. Spośród 1500 zdjęć przekazanych Wałbrzychowi, 200 zdobi ściany apartamentów księżnej Daisy.
Po ponad 70 latach do Zamku Książ powróciły obrazy zdobiące sale i komnaty zamkowe. Aż 40 dzieł sztuki pochodzi ze zbiorów Muzeum Narodowego we Wrocławiu, 10 obrazów należało do dawnej kolekcji rodu Hochbergów, 4 obrazy to XVIII-wieczne portrety członków rodziny. Wystawa została otwarta 11 lipca 2015 roku, co zostało uznane za najważniejsze wydarzenie w powojennej historii Zamku Książ.
dla waszej wygody, wystarczy kliknąć w mapkę, wpisać miejsce aktualnej lokalizacji, wyznaczyć trasę i cieszyć się podróżą
„Wszelkie prawa zastrzeżone. Nieautoryzowane rozpowszechnianie całości lub fragmentu niniejszej publikacji w jakiejkolwiek postaci jest zabronione"